Czyszczenie elektrowni obróbką suchym lodem

Czyszczenie wózków podnośnikowych, urządzeń zasilających i zbiorników odpadów

Utrzymanie czystej i efektywnej elektrowni wymaga niekiedy nadzwyczajnych środków. Wiedzą to szczególnie użytkownicy siłowni z biomasy i odpadów. Utrzymanie w czystości wózków podnośnikowych, urządzeń zasilających i zbiorników odpadów jest w trudnych warunkach zadaniem herkulesowym, ale opłaca się. Regularne czyszczenie urządzeń zwiększa ich żywotność i powoduje, że usterki takie jak rysy i odkształcenia, są natychmiast widoczne.

Czyszczenie suchym lodem jest przy tego typu zadaniach najbardziej przydatne. Granulki suchego lodu wyrzucane sprężonym powietrzem na elementy urządzenia powodują pękanie odpadów i innych zabrudzeń na metalu. Z uwagi na to, że suchy lód sublimuje na gazowy CO2, nie pozostają żadne środki ze strumienia, które musiały by być dodatkowo usuwane lub przerabiane wraz ze spękanym brudem.

Czyszczenie kondensatorów powietrznych i podgrzewaczy powietrza
Ta sama zasada jest bardzo efektywna przy czyszczeniu Likos i Luvos. Zabrudzenia i zatkania naniesione prądem powietrza w tych obszarach są w prosty sposób usuwane strumieniem suchego lodu. Przewaga nad strumieniem wody pod ciśnieniem polega nie tylko na uniknięciu brudnych ścieków, których odpływ trzeba zapewnić, lecz także na oszczędności wody pitnej w “Bilansie ekologicznym procesu”: /polski/hauptmenu/white-lion/ochrona-rodowiska.html.

CO2, który White Lion wprowadza do użytkowania, pochodzi z naturalnych źródeł wulkanicznych. Do produkcji nie używa się żadnych surowców kopalnych. Czyszczenie za pomocą strumienia suchego lodu jest więc bardzo neutralne dla klimatu.

Czyszczenie skrzynek sterowniczych

Dzięki całkowitej rezygnacji z wody również urządzenia elektryczne mogą być czyszczone bezpiecznie strumieniem suchego lodu. Za pomocą właściwie ustawionego strumienia sprężonego powietrza można uwalniać od osadów płytki drukowane i elementy strukturalne, nie uszkadzając ich.

Jeżeli czyszczenie jest konieczne na tyle rzadko, że nabycie urządzenia do natryskiwania suchym lodem nie jest opłacalne, można zlecić czyszczenie ekipie White-Lion-WORKS:/polski/hauptmenu/czyszczenie-suchym-lodem/ekipa-do-czyszczenia-white-lion-works.html. W ramach indywidualnych porad oszacujemy czas potrzebny na rozwiązanie zadania i przygotujemy indywidualną ofertę. Nasi doświadczeni fachowcy z chęcią przejmą Państwa troski o czystość urządzeń.
Prosimy o kontakt!