Gratowanie z wykorzystaniem procesu strumieniowej obróbki suchym lodem

Wydajnie, ekonomicznie, lepiej

Aby sprostać rosnącym wymaganiom związanym z jakością powierzchni, wiele firm z branży tworzyw sztucznych i metalurgii stawia czoła bezprecedensowym wyzwaniom. Nawet ustalone procedury usuwania ostrych krawędzi muszą zostać poddane testowi.

Z “systemami do czyszczenia suchym lodem”:/polski/hauptmenu/urzdzenie-do-suchego-lodu.html White Lion oferuje rozwiązania do gratowania (usuwania ostrych krawędzi), które w wielu przypadkach są lepsze od wszelkich innych rozwiązań alternatywnych. Kiedy szlifierki nie mogą sobie poradzić z zarysowaniami, a ręczne narzędzia nie mogą dotrzeć do ostrych krawędzi, strumieniowa obróbka suchym lodem może doprowadzić do zadziwiających wyników.

Podczas obróbki suchym lodem na obrabiany przedmiot wyrzucany jest pod ciśnieniem granulat suchego lodu, które natychmiast potem sublimuje. Pozostają tylko usunięte ostre krawędzie. Bez szlifierek, bez środków chemicznych. “Proces”:/polski/hauptmenu/czyszczenie-suchym-lodem/proces-natryskiwania-suchym-lodem.html ten działa poprzez czystą siłę termiczną i kinetyczną rozpędzonych granulek suchego lodu.

Ponadto jest to zabieg nieabrazyjny. Oznacza to, że nie ma niebezpieczeństwa niepożądanej zmiany charakteru powierzchni. Szczególnie tam, gdzie jakość powierzchni jest głównym kryterium – na przykład wyposażenie wewnętrzne samochodów – procedura czyszczenia suchym lodem okazuje się mieć ogromną przewagę.

Dodatkowe przyspieszenie procesu może zostać osiągnięte za pomocą “rozwiązań zautomatyzowanych”:/polski/hauptmenu/czyszczenie-suchym-lodem/zautomatyzowane-czyszczenie-suchym-lodem.html White Lion. Procedura czyszczenia suchym lodem jest pozostawiona robotowi, który obrabia przedmioty ze stałą wysoką precyzją. Oznacza to wzrost tempa produkcji i wyższą rentowność.

Czy i w jaki sposób gratowanie z wykorzystaniem strumienia suchego lodu może być dla Państwa pomocne, chętnie doradzimy. Indywidualna rozmowa, chętnie u Państwa w firmie, pomoże Państwu podjąć świadomą decyzję.